• „Szkoła rozwoju” 2019/2020

Podobnie, jak w roku ubiegłym dzieci i młodzież naszej szkoły korzysta z szerokiej oferty zajęć dodatkowych realizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Szkoła rozwoju”, którego realizatorem jest Gmina Międzyrzec Podlaski.

Uczniowie poszerzają swoją wiedzę oraz nabywają nowe umiejętności poprzez udział

w następujących zajęciach:

I „Obserwuję i badam” kl. 6 – 8

Uczestnicy przeprowadzają eksperymenty i doświadczenia biologiczno, chemiczno- fizyczne, rozwiązują problemy z wybranej tematyki oraz kształtują myślenie naukowe poprzez warsztaty w CN Kopernik. Uczestniczy w nich 8 uczniów.

II„Matematyka wokół nas” kl. 5 – 8

Matematyka w zastosowaniu zasad i procesów w codziennych sytuacjach. Zajęcia stanowią praktyczną pomoc dla ucznia, dają możliwość poszerzenia i udoskonalenia wiedzy na miarę każdego ucznia. Zajęcia te realizowane są w 3 grupach, po 6 uczniów w każdej.

III „Exploring English” kl. 1 – 3

W zajęciach uczestniczą młodsze dzieci, tworząc jedną grupę 6 – osobową.

Poprzez ćwiczenia z piosenką, filmem, zastosowaniu techniki dramowej oraz prezentacji komputerowej uczniowie nabywają umiejętności w posługiwaniu się językiem obcym.

IV „Practical English” kl. 4 – 8

Poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia uczestnicy nabywają umiejętności swobodnego posługiwania się językiem angielskim. W zajęciach bierze udział 6 uczniów.

V „Jak działa świat?” kl. 1 – 3

Młodsze dzieci szkolne będące uczestnikami zajęć nabywają wiedzę dzięki edukacji w formie pytań, obserwacji i przeprowadzaniu eksperymentów. Uczą się także wykorzystywać narzędzia TIK (technologia informacyjno-komunikacyjna). W zajęciach bierze udział 6 uczniów.

VI „Mały obserwator przyrody” kl. 1-3

W zajęciach uczestniczą uczniowie z młodszych klas. Nabywają wiadomości i umiejętności dotyczące edukacji przyrodniczej. Przeprowadzają eksperymenty i doświadczenia, dokarmiają ptaki, poznają najbliższe środowisko. W zajęciach uczestniczy 6 uczniów.

VII „Lubię liczyć” kl. 1 – 3

Podczas zajęć uczniowie odkrywają, że do poprawnego wyniku prowadzi wiele dróg. Są to innowacyjne zajęcia uczące dzieci praktycznego rozwiązywania matematycznych problemów, wytrwałości, dokładności, kształcące umiejętność współpracy w grupie. Podczas zadań wykonywanych indywidualnie lub w grupach dzieci trenują liczenie, myślenie algebraiczne, mierzenie, geometrię i wyobraźnię przestrzenną. Na zajęcia uczęszcza 6 uczniów.

„Szkoła rozwoju” 2018/2019

1. Obserwuję i badam (kl. 6-8)   8os. – prowadzący zajęcia p. Sławomir Litwiniuk
          2. Matematyka wokół nas (kl. 5-8):
               Gr. I- 6 os.  – prowadzący p. Barbara Węgrzyniak
               Gr. II- 6 os. – prowadzący p. Barbara Węgrzyniak
               Gr. III- 6 os. – prowadzący p. Barbara Węgrzyniak
          3. Mały obserwator przyrody (kl. 1-3)  6 os.  – prowadzący p. Beata Łaziuk
          4. Exploring English ( kl. 1-3)  6 os.  – prowadzący p. Dominika Siljańczuk
          5. Practical English (kl. 4-8)  6 os. – prowadzący p. Dominika Siljańczuk
          6. Jak działa świat? (kl. 1-3) 6 os. – prowadzący p. Beata Łaziuk
          7. Lubię liczyć (kl. 1-3) 6 os. – prowadzący p. Elżbieta Czerkies
          RAZEM: 56 uczniów
          W ramach projektu doposażono szkołę w pomoce dydaktyczne i multimedialne.

Nauczyciele uczestniczyli w następujących szkoleniach:

1. „Zastosowanie TIK w edukacji” – 12 osób
          2. „Kurs podstaw programowania” – 2 osoby
          3. „Planowanie i prowadzenie zajęć przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych” – 12 osób

Regulamin_Szkola_rozwoju_-_Zajecia_pozalekcyjne_.doc