• Niezapomniana wycieczka klas 4 do Siedlec. 🚃🚃🎢

          •  Dnia 7 marca uczniowie dwóch klas czwartych, w ramach obchodów Dnia Kobiet, pojechali na wycieczkę do Siedlec. Atrakcji nie brakowało. Pierwszym punktem było kino i bardzo ciekawa animacja "Jaskiniowcy". Następnie po krótkim obiedzie w siedleckiej galerii udaliśmy się na lodowisko, które na wszystkich zrobiło niesamowite wrażenie. Zmęczeni,  ale i rozradowani szaleństwem na lodzie pojechaliśmy do kręgielni. Gra w kręgle wciągnęła  naprawdę wszystkich, do tego stopnia, że zapominaliśmy  o .... jedzeniu pizzy. Szkoda tylko, że ten dzień, tak szybko upłynął.

          • Prelekcja

          • Dziś (05.03.2018 r.) w Naszej Szkole dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w prelekcji dotyczącej higieny jamy ustnej. Już wiemy jak dbać o nasze piękne ząbki

          • Zespół Limbos odwiedził naszą szkołę dziś drugiego marca 🎶🎵

          • Nic nie zastąpi kontaktu z "żywą" muzyką

            Grupa Muzyczna "LIMBOS" koncertuje na terenie całego kraju od 1984 roku. Starannie dobrani artyści, profesjonalni muzycy – instrumentaliści oddani są muzyce z wielką pasją.Grupa LIMBOS prezentuje instrumentalne i wokalno-instrumentalne wersje wybranych utworów, pod cyklicznym hasłem: Tematy Muzyczne Których Słucha Świat.

            Muzycy LIMBOS posiadają szeroko zróżnicowany repertuar oparty na szeroko pojętej historii muzyki: klasycznej, jazzowej, latynoskiej, bluesowej i rockowej – z Polski, Europy i całego świata.Wielkie dzieła wybitnych kompozytorów, odważnie zinstrumentowane i zaadaptowane na potrzeby niewielkiej grupy muzycznej, stawiają artystów przed ogromnym wyzwaniem.

            Grupa Muzyczna LIMBOS koncertuje w składzie:Piotr Franczuk – gitara, banjo, mandolina elektryczna, helikon.Grzegorz Matwiejczyk – syntezator, akordeon, inst.klawiszowe.Leszek Kowalik – śpiew, gitara basowa, tamburyn.Wiesław Miadziółko – leader – perkusja, ksylofon, inst.perkusyjne.

            Link do strony ➡️➡️➡️ http://www.limbos.pl/index.php?id=onas

          • Bezpieczny w sieci

          • Dnia 01 marca w naszej szkole  uczniowie klasy V zaprezentowali scenkę na temat bezpieczeństwa w Internecie , w której przybliżyli informacje na temat zagrożeń jakie mogą się kryć w Internecie. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na temat " Bezpieczeństwa w Sieci".

             

            Wyniki konkursu: kategoria klas I-III

            I miejsce Oliwia Kalenik  kl. I

            II miejsce Dominika Zająć kl. III

            III miejsce Łukasz Rożnowicz

            kategoria klas IV-VI

            I miejsce Przemysław Filipiuk kl. IV a, Aleksander Daniluk kl. IVa

            II miejsce Dorota Zdańkowska kl. IVb, Julia Filipiuk kl. IVa

            III miejsce Dominik Filipiuk kl. IVa, Bartłomiej Kowalczyk kl. IVa

          • Rozstrzygnięcie konkursu z języka rosyjskiego

          • Dnia 17.01.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudnikach odbył się konkurs z języka rosyjskiego pt. "Rozwiązujemy krzyżówki i rebusy w języku rosyjskim", który zorganizowany został przez panią Annę Skórkiewicz.w jury zasiadły: p.Beata Łaziuk, p.Marzena Przybyłowska oraz p.Anna Skórkiewcz.WYNIKI:I miejsce: Weronika Bogucka klasa VII, Laura Dadun klasa VIIII miejsce: Szymon Saczuk klasa VI,Natalia Daniluk klasa VIIII miejsce: Wiktoria Bogucka klasa VII, Magdalena Dębowska klasa VINagrody pocieszenia otrzymały Judyta Siłaczuk i Dominika Melaniuk z klasy VI.Wszyscy otrzymali dyplomy, upominki.Gratulujemy!

          • ⚪️🔴Szkolny konkurs „Pieśni patriotycznej”

          • Szkolny konkurs „Pieśni patriotycznej” to jedno z kolejnych zadań realizowanych w ramach programu „Szkoła młodych patriotów”, do którego przystąpiła nasza szkoła.

            W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas I-III i 9 uczniów z klas IV-VII. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wybranej pieśni o tematyce patriotycznej  a capella lub z akompaniamentem instrumentalnym.

             

            Laureatów konkursu wyłoniła Szkolna Komisja Konkursowa.

            W kategorii klas I-III:

            I miejsce –Łukasz Rożnowicz z kl. III

            II miejsce – Dominika Zając z kl. III

            III miejsce – Piotr Siłka z kl. III

            W kategorii klas IV-VII:

            I miejsce- Dominika Melaniuk z kl. V

            II miejsce – Julia Fotschki z kl. V

            III miejsce- Wojciech Zdańkowski z kl. IV b

            Przyznano również nagrodę publiczności( głosami wszystkich uczniów i nauczycieli), którą zdobyła Magda Dębowska z kl. VI.

              Każdy wykonawca otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek, natomiast zwycięzcom trzech pierwszych miejsc przyznane zostały nagrody specjalne.

            Zachęcamy wszystkich uczniów do kultywowania pamięci o wydarzeniach , które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność. Każdy sposób jest piękny.

            Za miesiąc konkurs recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej. Zapraszamy do wzięcia udziału!!!

          • Wyjazd do Nadrybia

          • 27.02.2018 r. Delegacja naszej szkoły, w skład której weszli: p.dyrektor Monika Swórska, nauczyciel historii pan Sławomir Litwiniuk oraz ośmioro uczniów - uczestników konkursu wiedzy o Kazimierzu i Janie Bogdanowiczach, uczestniczyła w uroczystościach patriotycznych -Dniu Patrona w Zespole Szkół im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu.

            Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele, następnie odbyła się uroczysta akademia w szkole przygotowana przez uczniów klasy IV oraz wręczenie nagród uczestnikom konkursu historycznego. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy otrzymali laureaci naszej szkoły: Szymon Saczuk, Dominik Filipiuk, Dominika Melaniuk. Uczestnicy wycieczki zostali ciepło przyjęci przez rówieśników z tutejszej szkoły, zostali zaproszeni na gorący posiłek oraz słodki poczęstunek i herbatę. Owocem wizyty było zobowiązanie do kontynuacji współpracy pomiędzy zaprzyjaźnionymi szkołami.

            link do szkoły w Nadrybiu https://spnadrybie.edupage.orgniedługo fotorelacja ze spotkania

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego❤️❕❗️

          • Dnia 21 lutego w naszej szkole świętowaliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Z tej okazji odbył się apel przygotowany przez uczniów klas VI oraz V, pod kierunkiem Pań polonistek.

            Apel miał na celu przybliżenie idei samego święta. Język ojczysty to przecież nasz język polski, a więc język, którym posługujemy się na co dzień. Dlatego, jako świadomi użytkownicy języka polskiego powinniśmy dbać o niego i szanować go. Często nie zdajemy sobie bowiem sprawy, że to jak mówimy i piszemy określa nas jako Polaków i wpływa na kształt polszczyzny.Podczas apelu odbyło się także rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Polonistycznego o tytuł Mistrza Poprawnej Polszczyzny, który odbył się 20.02.2018r, a organizowany był przez p. E. Olszewską. Laureatami konkursu zostali: I miejsce: Magdalena Dębowska z klasy VI, II miejsce Wiktoria Bogucka z lasy VII oraz III miejsce Szymon Saczuk z klasy IV. Serdecznie gratulujemy.​W obchody Międzynarodowego Dnia Ojczystego zaangażowały się także klasy młodsze i oddziały przedszkolne. Uczniowie klas I-III spotkali się na wspólnych zabawach z językiem polskim prowadzonych przez p. E. Czerkies, zaś dzieci przedszkolne uczestniczyły w zajęciach językowych prowadzonych przez wychowawców.

          • Ciekawe spotkanie

          • Uczniowie naszej szkoły przygotowują prace na Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.KRUS chce w ten sposób popularyzować wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

            W związku z tym naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele KRUS w Radzyniu Podlaskim. Organizatorzy szkolenia szczegółowo omówili zagrożenia, z jakimi dzieci mogą spotkać się w gospodarstwach rolnych. Uczniowie obejrzeli prezentację „Upadek to nie przypadek” oraz krótki filmik ukazujący przykłady dobrych praktyk w gospodarstwach rolnych. Wszyscy otrzymali drobne upominki w postaci odblasku oraz książeczki „Jestem bezpieczny na wsi”.

            Mamy nadzieję, że minione spotkanie zainspiruje uczniów wszystkich oddziałów do uczestnictwa w tegorocznej edycji konkursu i zrodzą się nowe, ciekawe pomysły na wykonanie prac plastycznych.

             

          • Gratulcje dla Weroniki! 👏👏👏

          • Weronika Kowalczyk zdobyła wyróżnienie w XVI Konkursie Recytatorskim im. Jana Brzechwy „Poeci dzieciom”organizowanym przez MOK w Międzyrzecu Podlaskim. Weronika recytowała dwa wiersze: „Wędrówkę” D. Wawiłow oraz „Ziółko” M. Terlikowskiej.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

          • Jakieś prośby? Sugestie? Propozycje?

          • Jakieś prośby? Sugestie? Propozycje? Wszystkie sprawy dotyczące funkcjonowania Naszej Szkoły możesz zgłosić już dziś wrzucając kartkę do SKRZYNKI SAMORZĄDU SZKOLNEGO. Znajduje się ona na 1 piętrze przy klasie „0”.

          • Spotkanie z mieszkającym w Brześciu nad Bugiem panem Vladimirem Wialiczkinem

          • W dniu 14 lutego 2018 r. klasy IV – VII spotkały się z mieszkającym w Brześciu nad Bugiem panem Vladimirem Wialiczkinem. Okazją do spotkania był zbliżający się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który przypada tydzień później: 21 lutego i upamiętnia 5 studentów z Bangladeszu, którzy zginęli w czasie demonstracji, w której domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.Na Białorusi językami urzędowymi są język rosyjski i język białoruski.

            Od naszego gościa dowiedzieliśmy się, że jedynie 13% uczniów białoruskich szkół uczy się w swoim języku ojczystym – białoruskim, pozostałe dzieci uczą się wszystkich przedmiotów w języku rosyjskim. W całym 300-tysięcznym Brześciu - który jest podobnej wielkości jak Lublin - tylko jedna czteroosobowa klasa uczy się w języku białoruskim.My, Polacy, jesteśmy szczęściarzami, że nasi przodkowie tak bardzo dbali o polskość. Pomimo 123 lat niewoli - rusyfikacji i germanizacji, pomimo trwających wiele lat wojen, w czasie których polscy naukowcy, profesorowie, czy oficerowie byli wywożeni na Syberię lub rozstrzeliwani - możemy uczyć się i pracować w wolnym kraju, na co dzień mówimy po polsku: w szkołach, w urzędach, w miejscach publicznych i nie musimy obawiać się represji z tego powodu.W tym roku, „Roku dla Niepodległej” musimy szczególnie pamiętać o naszym języku, polskiej kulturze oraz literaturze.Dbajmy o język polski - jego piękno i czystość!Więcej o języku białoruskim uznanym przez UNESCO za język, który wkrótce może zniknąć, dowiecie się z artykułu: https://www.polskieradio.pl/75/921/Artykul/1584946,Jezyk-bialoruski-zagrozony-wyginieciem-Czy-uda-sie-go-odrodzic

          • XVI konkurs recytatorski im. Jana Brzechwy „Poeci Dzieciom”

          • 15 lutego 2018r. w Sali Kameralnej MOK w Międzyrzecu Podlaskim odbył się XVI konkurs recytatorski im. Jana Brzechwy „Poeci Dzieciom”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o literaturze oraz rozbudzanie głębszego zainteresowania uczniów i nauczycieli twórczością autorów literatury dla dziecioraz umiłowanie języka polskiego, polskiej poezji i prozy. Z naszej szkoły w konkursie recytatorskim brały udział: Weronika Kowalczyk kl.V,Oliwia Łosicka kl.V, Dominika Melaniuk kl.VI oraz uczennica z klasy II Sandra Skowron. Poziom recytowanych wierszy i prozy był bardzo wysoki. Weronika Kowalczyk z klasy V otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

          • "Z Podworka na Stadion o Puchar Tymbarku"

          • ⚽️Drużyna dziewczynek w kat U-8 zajęła pierwsze miejsce na etapie powiatowym i w kwietniu będzie reprezentować powiat bialski na turnieju wojewódzkim, który odbędzie się na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim. ⚽️⚽️Dziewczynki z kat U-10 zajęły drugie miejsce na etapie powiatowym przegrywając w finale po zaciętym meczu 0-1 z drużyną z Chotyłowa. ⚽️Po rozegranym Turnieju poszliśmy na pizze do Da Grasso.